
КАБІНЕТ
МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П
О С Т А Н О В А
від
“____”______________ 2010 р.
№ _______
Київ
Про
внесення змін до постанови
Кабінету
Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. № 206
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 206 “Про затвердження Порядку підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів” зміни, що додаються.
2. Встановити, що до проведення акредитації національного органу з оцінки екологічної відповідності щодо виконання вимог Кіотського протоколу пункт 14 Порядку не застосовується.
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України
від
“____”_________ 2010 р. № _____
|
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. № 206
1. Назву та постановляючи частину постанови викласти в такій редакції:
“Про затвердження Порядку підготовки, розгляду,
схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення
антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів”;
“Затвердити Порядок підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, що додається.”.
2. Порядок розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів згідно з Кіотським протоколом до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, затверджений зазначеною постановою викласти в такій редакції:
“ПОРЯДОК
підготовки, розгляду, схвалення та реалізації
проектів, спрямованих на скорочення
антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів
1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів згідно із статтею 6 Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (далі - Кіотський протокол).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
базовий сценарій - найбільш ймовірний прогноз антропогенних викидів або поглинання парникових газів без здійснення проектної діяльності
верифікація – перевірка та підтвердження міжнародним або національним верифікатором обсягу скорочень викидів або збільшення поглинання, досягнутих в результаті здійснення власником проекту проектної діяльності, з видачею верифікаційного звіту;
власник проекту – або оператор установки, або оператор джерела поглинання, або координатор пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження, або координатор програми діяльності спільного впровадження, який здійснює проектну діяльність та є власником досягнутих скорочень викидів або збільшень поглинання;
детермінація - експертиза національним або міжнародним детермінатором проектно-технічної документації з метою перевірки, аналізу та кількісної оцінки можливих скорочень викидів або збільшення поглинання, а також відповідності проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, вимогам, встановленим для таких проектів, з видачею детермінаційного звіту;
джерело викидів - будь–який процес або вид діяльності, що має місце на установці, в результаті здійснення якого відбуваються викиди в атмосферне повітря парникових газів та/або їх прекурсорів (аерозолів або хімічних сполук);
джерело поглинання – територія, на якій проводиться діяльність з лісовідновлення чи лісорозведення та/або управління лісовим господарством, результатом якого є збільшення поглинання парникових газів існуючими або новоствореними лісами;
дрібномасштабний проект спільного впровадження – проект, спрямований на досягнення скорочень викидів, для якого або встановлена потужність не перевищує 15 МВт, або річне скорочення споживання енергії не перевищує 60 ГВтгод, або річне скорочення викидів не перевищує 60 тис. тонн еквіваленту двоокису вуглецю;
збільшення поглинання – збільшення обсягу поглинання парникових газів внаслідок цілеспрямованої діяльності власника проекту з лісовідновлення чи лісорозведення та/або управління лісовим господарством;
звіт про моніторинг – звіт власника проекту про виконання плану моніторингу з обгрунтуванням та розрахунком обсягу скорочень викидів або збільшень поглинання, досягнутих за результатами здійснення проектної діяльності;
іноземна держава – країна - Сторона Додатка В до Кіотського протоколу, що відповідає правилам прийнятності для здійснення діяльності за статтею 6 Кіотського протоколу;
контракт - зовнішньоекономічний договір власника проекту з покупцем, за яким власник проекту передає покупцеві одиниці скорочення викидів та/або одиниці (частини) установленої кількості, отримані в результаті реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, на рахунок покупця, відкритий в реєстрі вуглецевих одиниць іноземної держави;
координатор пакету
дрібномасштабних проектів спільного впровадження –
юридична особа, резидент України, що здійснює проектну діяльність за пакетом
дрібномасштабних проектів спільного впровадження та є власником скорочень викидів, досягнутих
внаслідок здійснення такої діяльності на підставі договору (договорів), укладеного з операторами установок, що входять до пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження;
координатор програми діяльності
спільного впровадження – юридична особа, резидент України, яка
здійснює проектну діяльність за програмою діяльності спільного впровадження на
підставі договору (договорів), укладеного з оператором установки або оператором
джерела поглинання, та є
власником скорочень викидів або збільшень поглинання, досягнутих внаслідок здійснення такої проектної
діяльності;
ліс – тип природного комплексу, в якому поєднуються
переважно деревна і чагарникова рослинність з відповідними грунтами, трав’яною рослинністю, тваринним світом,
мікроорганізмами та іншими природними компонентами, що взаємопов`язані у своєму розвитку та мають вплив один на
одного та на навколишнє природне середовище (до лісового фонду не належать
зелені насадження в межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо),
якщо вони не віднесені до лісів за встановленим порядком, а також окремі дерева
і групи дерев, чагарники на сільськогосподарських землях, присадибних, дачних і
садових ділянках);
лісовідновлення – перевтілення
ділянок без лісу у ліси, що є безпосереднім результатом діяльності людини,
шляхом насадження, висіву чи розповсюдження в результаті антропогенного
втручання насіння природного походження на землях, які були раніше покриті
лісами, але пізніше перевлаштовані у ділянки без лісу (на перший період дії Кіотського протоколу діяльність з лісовідновлення обмежується
лісовідновленням на тих землях, на яких за станом на 31 грудня 1989 року не
було лісів);
лісорозведення – діяльність
людини з перевтілення ділянок, що не були покриті лісами протягом щонайменше 50
років, у ліси шляхом насадження, висіву чи розповсюдження в результаті
антропогенного втручання насіння природного походження;
лист-підтримка – документ, що
видається Нацекоінвестагентством, яким схвалюється подальше розроблення проекту, спрямованого на скорочення антропогенних
викидів або збільшення поглинання парникових газів;
лист-погодження - документ, що
видається уповноваженим органом іноземної держави, яким
погоджується участь покупця у реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення
поглинання парникових газів;
лист-схвалення – документ, що
видається Нацекоінвестагентством, яким схвалюється реалізація проекту, спрямованого на скорочення антропогенних
викидів або збільшення поглинання парникових газів, за міжнародною або національною процедурою;
межі проекту -
межі, які охоплюють усі суттєві джерела викидів або поглинання, відомі на час
складання проектно-технічної документації, що знаходяться або будуть
знаходитись під контролем власника проекту та можуть бути обґрунтовано
віднесені до проектної діяльності;
міжнародна процедура – сукупність вимог та правил здійснення проектної діяльності відповідно до рішення першої сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату - наради Сторін Кіотського протоколу (далі - перша сесія Сторін) та рішень Наглядового комітету спільного впровадження (далі - Наглядовий комітет);
міжнародний верифікатор - незалежний орган, акредитований Наглядовим комітетом, або який тимчасово діє в якості незалежного органу, акредитованого Наглядовим комітетом, що має право здійснювати верифікацію за міжнародною та національною процедурами;
міжнародний детермінатор - незалежний орган, акредитований Наглядовим комітетом, або який тимчасово діє в якості незалежного органу, акредитованого Наглядовим комітетом, що має право здійснювати детермінацію за міжнародною та національною процедурами;
моніторинг - діяльність із збору та архівування усіх необхідних даних для оцінки та/або вимірювання обсягів антропогенних викидів та/або поглинання парникових газів у межах проекту;
національний орган з оцінки екологічної відповідності щодо виконання вимог Кіотського протоколу – незалежний орган, акредитований в Національному агентстві акредитації України та в Нацекоінвестагентстві;
національний верифікатор - незалежний орган, резидент України, акредитований Нацекоінвестагентством, що має право здійснювати верифікацію за національною процедурою;
національний детермінатор - незалежний орган, резидент України, акредитований Нацекоінвестагентством, що має право здійснювати детермінацію за національною процедурою;
національна процедура – сукупність вимог та правил здійснення проектної діяльності, що затверджується Нацекоінвестагентством;
одиниця поглинання – вуглецева одиниця, введена в обіг в результаті діяльності у секторі лісовідновлення, лісорозведення та лісового господарства, відповідно до параграфів 3 та 4 статті 3 Кіотського протоколу, яка дорівнює одній метричній тонні еквівалента двоокису вуглецю;
одиниця скорочення викидів – вуглецева .одиниця, введена в обіг в результаті реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, відповідно до статті 6 Кіотського протоколу, яка утворена із одиниці (частини) установленої кількості або одиниці поглинання та дорівнює одній метричній тонні еквівалента двоокису вуглецю;
одиниця установленої кількості – вуглецева одиниця, введена в обіг на виконання відповідних положень діючих умов обліку установлених кількостей з урахуванням кількісних обмежень викидів парникових газів, розрахованих згідно з рішенням першої сесії Сторін, яка дорівнює одній метричній тонні еквівалента двоокису вуглецю;
оператор джерела поглинання - фізична особа-підприємець або юридична особа, резидент України, у власності або законному користуванні якої на території України перебуває джерело поглинання;
оператор установки - фізична особа-підприємець або юридична особа, резидент України, у власності або законному користуванні якої на території України перебуває установка;
пакет дрібномасштабних проектів
спільного впровадження - незмінне об’єднання дрібномаcштабних проектів спільного
впровадження, що мають однаковий період кредитування та сформовані в
один пакет з метою зменшення загальних витрат на підготовку, управління та
реалізацію, проектна діяльність за яким здійснюється координатором пакету дрібномасштабних проектів спільного
впровадження;
парникові гази – гази, які затримують інфрачервоне випромінювання земної поверхні та атмосфери, що призводить до глобального потепління на планеті, та підпадають під дію Кіотського протоколу: двоокис вуглецю (СО2), закис азоту (N2O), метан (СН4) гексафторид сірки (SF6), гідрофторвуглеці (ГФВ) та перфторвуглеці (ПФВ);
план моніторингу – документ, що є невід’ємною складовою частиною проектно-технічної документації та регламентує проведення моніторингу;
покупець - юридична або фізична особа іноземної держави, яка уклала контракт з власником проекту та відкрила рахунок в реєстрі вуглецевих одиниць іноземної держави для зарахування одиниць скорочення викидів та/або одиниць (частин) установленої кількості;
програма діяльності спільного
впровадження - програма впровадження взаємопов’язаних організаційно-технічних
заходів та/або проектів, для кожного з яких або встановлена потужність не перевищує 15 МВт,
або річне скорочення споживання енергії не перевищує 60 ГВтгод, або річне
скорочення викидів не перевищує 60 тис. тонн еквіваленту двоокису вуглецю, або річне поглинання парникових газів в
результаті діяльності з лісовідновлення чи лісорозведення та/або управління
лісовим господарством не перевищує 8 тис. тонн двоокису вуглецю, може бути повторений на інших установках та/або
джерелах поглинання та чисельність яких в рамках програми діяльності спільного впровадження може змінюватись протягом строку її
реалізації;
проект, спрямований на скорочення антропогенних викидів або збільшення
поглинання парникових газів –
або проект спільного впровадження, або дрібномасштабний проект спільного
впровадження, або пакет дрібномасштабних
проектів спільного впровадження, або програма діяльності спільного
впровадження, проектна діяльність за яким здійснюється власником проекту згідно
із статтею 6 Кіотського протоколу;
проект спільного впровадження – проект, спрямований на досягнення скорочень викидів або збільшень поглинання, і виконується оператором установки або оператором джерела поглинання;
проектна діяльність – діяльність власника проекту по підготовці та реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів;
проектний рахунок - рахунок України в Національному електронному реєстрі антропогенних викидів та абсорбції парникових газів (далі - Національний реєстр), відкритий для депонування одиниць (частин) установленої кількості на перший період дії Кіотського протоколу для проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів;
рахунок власника проекту - рахунок, відкритий власникові проекту в Національному реєстрі для зарахування одиниць скорочення викидів, отриманих в результаті здійснення проектної діяльності;
рахунок перенесення - рахунок України в Національному реєстрі, відкритий для депонування одиниць (частин) установленої кількості на наступний період дії Кіотського протоколу для проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів;
скорочення викидів - зменшення обсягу антропогенних викидів парникових газів та/або зменшення питомих антропогенних викидів парникових газів на території України внаслідок цілеспрямованої діяльності власника проекту;
технічна експертиза – експертиза проектно-технічної документації, звіту про моніторинг, детермінаційного та верифікаційного звітів у національному органі з оцінки екологічної відповідності щодо виконання вимог Кіотського протоколу;
установка – об’єкт, обладнання або технологічний процес, що є неділимим та функціонування якого зумовлює антропогенні викиди парникових газів або введення в експлуатацію якого може безпосередньо чи опосередковано призвести до скорочень викидів у відповідному секторі, зазначеному у додатку А Кіотського протоколу.
3. Проектна діяльність може бути реалізована у вигляді:
- проекту спільного впровадження;
- дрібномасштабного проекту спільного впровадження;
- пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження;
- програми діяльності спільного впровадження.
Проектна діяльність за проектом спільного впровадження може здійснюватись оператором установки або оператором джерела поглинання.
Проектна діяльність за дрібномасштабним проектом спільного впровадження здійснюється оператором установки.
Проектна діяльність за пакетом дрібномасштабних проектів спільного впровадження здійснюється координатором пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження на підставі договору (договорів), укладеного з оператором установки.
Проектна діяльність за програмою діяльності спільного впровадження здійснюється координатором програми діяльності спільного впровадження на підставі договору (договорів), укладеного з оператором установки або оператором джерела поглинання.
4. Проектна діяльність здійснюється шляхом виконання власником проекту наступних етапів:
- розроблення проектної пропозиції та її подання до Нацекоінвестагенства;
- отримання листа-підтримки;
- розроблення проектно-технічної документації та її подання на детермінацію;
- отримання детермінаційного звіту;
- подання проектно-технічної документації та детермінаційного звіту до Нацекоінвестагенства;
- отримання листа-схвалення;
- підписання контракту з покупцем;
- отримання листа-погодження;
- подання проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, до Нацекоінвестагентства на затвердження за національною процедурою або до Наглядового комітету на затвердження за міжнародною процедурою;
- реалізація проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів;
- підготовка звіту про моніторинг скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів в результаті здійснення проектної діяльності та подання цього документу на верифікацію;
- отримання верифікаційного звіту;
- подання звіту про моніторинг та верифікаційного звіту до Нацекоінвестагентства;
- подання до Нацекоінвестагентства клопотання щодо електронного переказу покупцю підтверджених одиниць скорочення викидів.
У ході здійснення проектної діяльності власник проекту зобов’язаний забезпечити безперешкодний доступ національного або міжнародного верифікатора та уповноважених представників Нацекоінвестагентства до установки або джерела поглинання та документів (на паперових та електронних носіях) власника проекту, на підставі яких проводиться моніторинг та подальша верифікація.
Для отримання листа-підтримки власник проекту подає Нацекоінвестагентству заяву, проектну пропозицію щодо обґрунтування скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів та супровідні документи.
Порядок видачі листа-підтримки, зразок заяви, форму та зміст проектної пропозиції, перелік супровідних документів та вимоги до їх змісту і оформлення затверджує Нацекоінвестагентство.
Проектна пропозиція складається українською та англійською мовами і подається у письмовій формі та на електронних носіях.
Нацекоінвестагентство розглядає у місячний строк з дати подання власником проекту усіх необхідних документів і в разі прийняття позитивного рішення видає лист-підтримку. У разі відмови у видачі такого листа власникові проекту повідомляється про це в місячний строк у письмовій формі із зазначенням підстави. Строк розгляду документів може бути подовжений на підставі відповідного клопотання власника проекту.
На підставі листа-підтримки власник проекту розробляє проектно-технічну документацію та подає її на детермінацію.
Проектно-технічна документація повинна містити:
- межі проекту;
- базовий сценарій;
- підтвердження відповідності проектної діяльності вимогам статті 6 Кіотського протоколу;
- розрахунок скорочень викидів або збільшення поглинання парникових газів;
- план моніторингу;
- оцінку впливу на довкілля наслідків проектної діяльності.
5. Власник проекту має право здійснювати проектну діяльність за міжнародною або національною процедурою.
У разі отримання листа-схвалення за міжнародною процедурою, власник проекту має право звернутися до Нацекоінвестагентства з клопотанням про затвердження проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, за національною процедурою (за винятком проектів, спрямованих на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, що були затверджені Наглядовим комітетом).
Вимоги та правила здійснення проектної діяльності за національною процедурою встановлюються та затверджуються Нацекоінвестагентством.
6. У разі здійснення проектної діяльності за національною процедурою детермінація проектно-технічної документації проводиться національним або міжнародним детермінатором, проект, спрямований на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, затверджується Нацекоінвестагентством, а досягнуті скорочення викидів або збільшення поглинання підтверджуються національним або міжнародним верифікатором.
Незалежні органи набувають статусу національного верифікатора та/або детермінатора після акредитації Нацекоінвестагентством в установленому ним порядку.
Для отримання листа-схвалення за національною процедурою власник проекту подає Нацекоінвестагентству заяву, проектно-технічну документацію, детермінаційний звіт та супровідні документи.
Проектно-технічна документація складається українською та англійською мовами і подається у письмовій формі та на електронних носіях.
Якщо детермінацію здійснює національний детермінатор, детермінаційний звіт складається українською мовою і подається разом із його завіреним перекладом англійською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Якщо детермінацію здійснює міжнародний детермінатор, детермінаційний звіт складається англійською мовою і подається разом із його завіреним перекладом українською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Порядок видачі листа-схвалення, зразок заяви, форму та зміст проектно-технічної документації, перелік супровідних документів та вимоги до їх змісту і оформлення затверджує Нацекоінвестагентство.
Нацекоінвестагентство розглядає документацію у місячний термін, з дати подання власником проекту усіх необхідних документів, та в разі прийняття позитивного рішення видає лист-схвалення. У разі відмови у видачі такого листа власникові проекту повідомляється про це в місячний строк у письмовій формі із зазначенням підстави. Строк розгляду документів може бути подовжений на підставі відповідного клопотання власника проекту.
Нацекоінвестагентство затверджує проект, спрямований на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, за національною процедурою на підставі заяви власника проекту, листа-погодження і зареєстрованого контракту (попереднього договору) та відкриває в Національному реєстрі рахунок власникові проекту, після чого депонує одиниці (частини) установленої кількості на проектному рахунку у кількості, що не перевищує планованих скорочень викидів або збільшень поглинання парникових газів.
Звіт про моніторинг складається українською та англійською мовами і подається у письмовій формі та на електронних носіях.
Якщо верифікацію здійснює національний верифікатор, верифікаційний звіт складається українською мовою і подається разом із його завіреним перекладом англійською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Якщо верифікацію здійснює міжнародний верифікатор, верифікаційний звіт складається англійською мовою і подається разом із його завіреним перекладом українською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Нацекоінвестагентство у місячний термін проводить перевірку звіту про моніторинг та верифікаційного звіту на відповідність встановленим Нацекоінвестагентством вимогам та здійснює їх реєстрацію. У реєстрації звіту про моніторинг та верифікаційного звіту може бути відмовлено у разі їх невідповідності встановленим вимогам.
7. У разі здійснення проектної діяльності за міжнародною процедурою детермінація проектно-технічної документації проводиться міжнародним детермінатором, проект, спрямований на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, затверджується Наглядовим комітетом, а досягнуті скорочення викидів або збільшення поглинання підтверджуються міжнародним верифікатором.
Для отримання листа-схвалення за міжнародною процедурою власник проекту подає Нацекоінвестагентству заяву, проектно-технічну документацію, детермінаційний звіт та супровідні документи.
Проектно-технічна документація складається англійською та українською мовами і подається у письмовій формі та на електронних носіях.
Детермінаційний звіт складається англійською мовою і подається разом із його завіреним перекладом українською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Порядок видачі листа-схвалення, зразок заяви, форму та зміст проектно-технічної документації, перелік супровідних документів та вимоги до їх змісту і оформлення затверджує Нацекоінвестагентство.
Нацекоінвестагентство розглядає у місячний строк з дати подання власником проекту усіх необхідних документів та в разі прийняття позитивного рішення видає лист-схвалення. У разі відмови у видачі такого листа власникові проекту повідомляється про це в місячний строк у письмовій формі із зазначенням підстави. Строк розгляду документів може бути подовжений на підставі відповідного клопотання власника проекту.
Нацекоінвестагентство на підставі відомостей про затвердження проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, Наглядовим комітетом реєструє контракт (попередній договір), відкриває в Національному реєстрі рахунок власникові проекту та депонує одиниці (частини) установленої кількості на проектному рахунку у кількості, що не перевищує планованих скорочень викидів або збільшень поглинання парникових газів.
Звіт про моніторинг складається українською та англійською мовами і подається у письмовій формі та на електронних носіях.
Верифікаційний звіт складається англійською мовою і подається разом із його завіреним перекладом українською мовою у письмовій формі та на електронних носіях.
Нацекоінвестагентство на підставі відомостей про затвердження результатів верифікації Наглядовим комітетом реєструє у десятиденний строк надані власником проекту звіт про моніторинг та верифікаційний звіт.
8. На підставі зареєстрованих звіту про моніторинг та верифікаційного звіту Нацекоінвестагентство в десятиденний строк здійснює перетворення відповідного обсягу одиниць (частин) установленої кількості або одиниць поглинання в одиниці скорочення викидів та їх переведення на рахунок власника проекту.
У разі здійснення проектної діяльності за міжнародною процедурою перетворення відповідного обсягу одиниць (частин) установленої кількості або одиниць поглинання в одиниці скорочення викидів на підставі верифікаційного звіту, підготовленого міжнародним верифікатором, який тимчасово діє в якості незалежного органу, акредитованого Наглядовим комітетом, здійснюється Нацекоінвестагентством після остаточної акредитації Наглядовим комітетом такого міжнародного верифікатора.
9. За клопотанням власника проекту Нацекоінвестагентство здійснює в п’ятиденний строк електронний переказ одиниць скорочення викидів з рахунка власника проекту в Національному реєстрі на рахунок покупця.
10. Підтверджені міжнародним або національним верифікатором скорочення викидів, досягнуті власником проекту протягом періоду з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2007 року, за проектом спільного впровадження, дрібномасштабним проектом спільного впровадження або пакетом дрібномасштабних проектів спільного впровадження, затвердженим в установленому порядку, можуть передаватися покупцю шляхом здійснення Нацекоінвестагентством електронного переказу одиниць (частин) установленої кількості з рахунка України в Національному реєстрі на рахунок іноземної держави або покупця.
Електронний переказ одиниць (частин) установленої кількості здійснюється Нацекоінвестагентством за клопотанням власника проекту на підставі зареєстрованого контракту та верифікаційного звіту в п’ятиденний строк після прийняття відповідного рішення Кабінету Міністрів.
11. Нацекоінвестагентство відмовляє у здійсненні електронного переказу одиниць (частин) установленої кількості або одиниць скорочення викидів у разі:
- відсутності підтвердження щодо досягнутих скорочень викидів або збільшень поглинання у верифікаційному звіті;
- невідповідності переказу положенням зареєстрованого контракту;
- неможливості здійснення переказу через Міжнародний журнал трансакцій або відсутності згоди оператора (адміністратора) реєстру вуглецевих одиниць іноземної держави.
12. Якщо строк реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, перевищує перший період дії Кіотського протоколу, власник проекту має право подати Нацекоінвестагентству клопотання про депонування одиниць (частин) установленої кількості на рахунку перенесення з метою їх перенесення на наступний період дії Кіотського протоколу в кількості, що не перевищує планованих скорочень викидів або збільшень поглинання.
Вимоги до обґрунтування строку реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, затверджує Нацекоінвестагентство.
13. У випадку зміни базового сценарію та/або меж проекту власник проекту зобов’язаний внести відповідні зміни до проектно-технічної документації та забезпечити її додаткову детермінацію.
У випадку зміни плану моніторингу власник проекту зобов’язаний підготувати нову редакцію плану моніторингу та забезпечити його детермінацію.
У разі перевищень скорочень викидів або збільшень поглинання, досягнутих в результаті реалізації проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, у порівнянні із запланованими у верифікаційному звіті мають бути надані детальні пояснення щодо причин такого перевищення.
14. У разі необхідності Нацекоінвестагентство має право направляти проектно-технічну документацію, детермінаційний звіт, звіт про моніторинг та верифікаційний звіт за проектною діяльністю, що здійснюється за національною процедурою, на технічну експертизу в національний орган з оцінки екологічної відповідності щодо виконання вимог Кіотського протоколу для отримання відповідного висновку.
15. Нацекоінвестагентство може припинити реалізацію затвердженого за національною процедурою проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, у разі:
- письмової заяви власника проекту або його правонаступника про припинення проектної діяльності;
- припинення діяльності власника проекту;
- припинення функціонування установки або джерела поглинання;
- виявлення Нацекоінвестагентством недостовірних відомостей у документах, наданих для схвалення або затвердження проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, та у поданих на реєстрацію звіті про моніторинг та верифікаційному звіті;
- невиконання власником проекту вимоги щодо додаткової детермінації проектно-технічної документації у випадку зміни базового сценарію та/або меж проекту.
16. У разі зміни власника проекту новий власник проекту (за наявності бажання подальшого здійснення проектної діяльності) подає до Нацекоінвестагентства заяву про переєстрацію проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, на його ім’я.
Для здійснення перереєстрації проекту спільного впровадження або дрібномасштабного проекту спільного впровадження на нового власника проекту, новий оператор установки або оператор джерела поглинання подає Нацекоінвестагентству копії документів, що підтверджують перехід права власності або права користування установкою або джерелом поглинання, засвідчених в установленому порядку.
Для здійснення перереєстрації програми діяльності спільного впровадження або пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження на нового власника проекту, новий координатор програми діяльності спільного впровадження або пакету дрібномасштабних проектів спільного впровадження подає Нацекоінвестагентству копії документів, що підтверджують право на здійснення проектної діяльності таким координатором, засвідчених в установленому порядку.
Перереєстрація проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, на нового власника проекту здійснюється на підставі наказу Нацекоінвестагентства.
17. Відомості про видані листи-схвалення, детермінацію, затвердження та верифікацію оприлюднюються на веб-сторінках Нацекоінвестагентства та Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
18. Нацекоінвестагентство та організації, які проводять детермінацію і верифікацію, несуть відповідальність за нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації власника проекту. Інформація про відповідність проекту, спрямованого на скорочення антропогенних викидів або збільшення поглинання парникових газів, встановленим вимогам та про оцінку його впливу на довкілля не може вважатися конфіденційною і підлягає оприлюдненню в установленому порядку.
19. Власник проекту несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься в проектно-технічній документації, звіті про моніторинг та інший документації, яка надається Нацекоінвестагентству. Міжнародні та національні детермінатори і верифікатори несуть відповідальність за надані висновки щодо запланованих та досягнутих скорочень викидів або збільшень поглинання парникових газів.”.